Szakmai koncepciónk

Otthonszerűség

A családi bölcsőde 7 fős létszáma lehetőséget nyújt egy ideális családi lét megvalósítására: családunk otthonában személyes egyéni figyelem, frissen, akár együtt készített egészséges ételek, kirándulások, közös kertészkedés, rendszeres ünnepek várják a gyerekeket. Ahol az otthon és a bölcsőde összeér, közös élmények, mindennapos éneklés, mesélés, mozgás a friss levegőn, gyengéd átmenet a szocializáció által az otthoni lét és az óvodai elvárások között, a gyermekek igényeihez és szükségleteihez alkalmazkodó szelíd nevelés.

Pedagógus személyisége

Hiszünk abban, hogy a nevelőink személyisége a legfontosabb tényező: a pedagógus az egész személyiségével nevel, mintát nyújt a gyermekeknek, szeretetteljes, elfogadó légkört teremt a gyermekek optimális személyiségfejlődéséhez, kiegészítve a családi nevelést.

Rendszeresség

A biztonságérzetet napirend, hetirend rend kialakítása segíti. A kiszámíthatóságot pedig az év elején kiosztott éves rend. A bölcsődei élet ritmusa felnőttek és gyermekek számára egyaránt – fogódzó.

Elfogadás, inklúzió

Elfogadunk és ezáltal elfogadásra tanítunk, SNI nagy segítség ebben – megtanulni az elfogadást, a másságot, az ahhoz való viszonyulást.

SNI gyerekek: befogadó, szeretetteljes, elfogadó légkör. Alkalmazkodunk a szülő által választott terápiához, annak folytatását a napköziben is biztosítjuk, tanfolyamok, továbbképzések. Az évek során behatóbban megismerkedtünk a következő módszerekkel: Vadaskerti Alapítvány PECS kártyás rendszere, Silver Russell szindrómával járó étkezési nehézségek kezelése, Kapcsoda Alapítvány SonRise módszere, különböző ételintoleranciával küzdő gyermekek igényeihez a legmesszebbmenőkig alkalmazkodunk a heti menü kialakításában annak érdekében, hogy minél kevésbé különüljenek el társaiktól az étkezések terén. Zeneterápia.

Közösségépítés

A bölcsőde az első szocializációs közeg, ahol a szülő elválik gyermekétől. A gördülékeny átmenet érdekében fogadóórákkal, pedagógiai témájú szülői estekkel és közös ünnepekkel nyújtunk támogatást a kisgyermekes létben elszigetelődött családok számára. Azt tapasztaljuk, hogy ez az intenzívebb együttműködés a gyerekek itteni biztonságának a megteremtéséhez is hozzájárul és a családok igazi közzésként működhetnek együtt. 

mosolygo-alma-pecs-bolcsode-kornyezettudatossag-fenntarthatosag
Környezettudatosság, fenntarthatóságra nevelés

Nemcsak bio és háztáji élelmiszereket használunk, hanem a Pécsi Kosárközösségtől szerezzük be a frissen szedett zöldségeket és gyümölcsöket helyi termelőktől. A hulladék csökkentését elősegíti, hogy mosható szalvétát használunk, komposztálunk, kertészkedünk a gyerekekkel.