Keresés
Close this search box.

Bemutatkozás, történetünk

„- Hát neked mit hozzak, legkisebb leányom?
– Hozza el nekem, édesapám, a megszólaló szőlőt, a mosolygó almát meg a csengő barackot!”

Olyat kívántunk, mint a mesében a legkisebb királykisasszony: nem mindennapit,  különbet, mint a selyem, bíbor, bársony. Egy helyet, ahol elfogadó légkörben nevelkedik minden gyermek és a családok igazi közösségként, egymást segítve tartoznak valahová.

A Mosolygó Alma 2010-ben kezdte működését Solymáron, az erdő mellett, családi napközi, majd családi bölcsőde formájában. Egy, két autista gyereket nevelő család igénye mentén indult a kezdeményezés saját otthonomban. A 2020-as év a mi éltünkbe is sok változást hozott, anya lettem és Pécsre költöztem, így velem a Mosolygó Alma is. 2021 óta Mosolygó Alma Pécs néven folytattuk a működést, új kollégákkal, új helyszínen, de változatlan értékekkel.

A Mosolygó Alma ötlete Bernáth-Vaslabán Krisztinától származik.
Három generációs pedagógus család sarjaként és elismert óvónő lányaként gimnazista koromtól foglalkozom gyerekekkel, köztük autista kicsikkel. Diplomámat szociális munka szakon, gyermekvédelem szakirányon szereztem és mindig is a kevésbé szerencsés gyerekekkel szerettem volna foglalkozni, akik valamiért kiesnek a szociális hálóból. Egy év Waldorf óvodai tapasztalat és egy év csak autistákkal való munka után saját otthonomban olyan hely létrehozásán kezdtem dolgozni, ahol kis csoportban, tipikus és atipikus fejlődésű gyerekek együtt nevelkedhetnek, tanítva és tanulva az elfogadást. Ezért jött létre a Mosolygó Alma és most Pécsen folytatjuk.

A Mosolygó Alma Pécs fenntartója a Szívkörtánc Nonprofit Közhasznú Betéti Társaság.

Tevékenységünk nyomon követhető Facebookon a Mosolygó Alma Pécs Családi Napközi oldalon.

2012-től családi napközi formában egyszerre 7 gyermeket láthattunk el, 5 éves korukig.  A törvényi változásoknak köszönhetően 2017-től már csak családi bölcsődeként működhetünk tovább, ami azt jelenti, hogy a gyermekeket  3 (illetve az óvodakötelezettség alóli felmentéssel rendelkezőket 4) éves korukig láthatjuk el.